Loading ...

Labradory - psy o wielkich sercach i wielkich potrzebach

Komentarze
0
Odsłony
2743
Polubienia
0
Labradory - psy o wielkich sercach i wielkich potrzebach

Wbrew obiegowej opinie psy rasy labrador retriver nie są stworzone dla każdego. Jego popularność w ostatnich latach rośnie. Rzeczywiście, rasa ta cechuje się łagodnym usposobieniem, ale potrzebują za to dużo towarzystwa oraz ruchu, co sprawia, że są wymagającymi kompanami. Są psami łatwymi w ułożeniu, ale mają silny charakter, dlatego pozostawione same sobie lub nieprawidłowo prowadzone nie będą dobrze wychowane. Wymagają dużo cierpliwości i konsekwencji, ale potrafią się za to odwdzięczyć bezgranicznym uwielbieniem dla właścicieli. Dzięki tym cechom są wykorzystywane przy ratownictwie, natomiast świetny węch jest pomocny przy wykrywaniu narkotyków. Ze względu na spokój i łagodność, którymi cechuje się dobrze ułożony labrador, można je z powodzeniem wykorzystywać do dogoterapii dla dzieci autystycznych i jako przewodników dla osób niewidomych. Natomiast absolutnie nie nadają się na psa obronnego lub stróżującego!

Labrador retriver jest stworzony do przebywania z rodziną, więc nie jest wskazany do domów, w których przez większość czasu nikogo nie ma. Uwielbia dzieci. Należy tylko im wytłumaczyć, że pies to nie zabawka, bo nawet najbardziej łagodny czworonóg może niespodziewanie zareagować na ciągnięcie za ogon lub uszy. Labradory są masywne i silne, więc nawet niechcący mogą narobić szkód. Wobec właścicieli są lojalne i oddane, czasem nawet zaborcze. Szczeniaki mają bardzo dużo energii, jeżeli nie zapewnimy im odpowiedniego zajęcia, znajdą go sobie same często niszcząc lub podgryzając napotkane rzeczy. Łatwo nawiązują przyjacielskie kontakty z innymi zwierzętami.

Futro tych czworonogów jest krótkie, przez co nie wymaga większych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto tylko je dokładnie wyczesywać w okresie linienia. Dorosły pies ma tendencje do nadmiernego obżarstwa ,co może odbić się nie tylko na wadze, ale i jego zdrowiu. Dlatego też należy odpowiednio dobierać ilość podawanego pożywienia. Nadwaga może powodować dysplazję stawów, ale odpowiednia dieta i codzienna dawka ruchu minimalizują to ryzyko. Jeżeli są zadbane to rzadko chorują. Uwielbiają wodę pod każdą postacią, są świetnymi pływakami.

Jeżeli mamy dzieci, często przebywamy w domu lub prowadzimy aktywny tryb życia, to labrador będzie psem stworzonym dla nas.

Wesoło będzie kroczył obok nas, a po spacerze z chęcią położy się u naszych stóp, aby oddać się pieszczotom.

Komentarze (0)
Napisz komentarz
Opublikuj swój komentarz